Kurs Metody Spiralnej Stabilizacji Kręgosłupa

W  dniach 20-21.04.2017 r. odbył się kurs Metody Spiralnej Stabilizacji Kręgosłupa finansowany ze środków projektu realizowanego na WLNZ. Dwa dni szkolenia doprowadziło do uzyskania certyfikatów przez studentów kierunku wychowanie fizyczne specjalność Aktywność fizyczna seniorów oraz zdobycia umiejętności pracy metodą zalecaną m.in. dla seniorów. Studenci w ramach projektu przeprowadzą cykl zajęć ruchowych z wykorzystaniem  Metody Spiralnej w sześciu Uniwersytetach Trzeciego Wieku woj. Lubuskiego.

Społeczne działania studentów WLNZ -„Zdrowie pod Kontrolą”

10 kwietnia 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbyła się akcja „Zdrowie pod Kontrolą” przeprowadzona przez studentów kierunku lekarskiego i wychowania fizycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego w ramach tworzącego się Oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.


Medale dla studentów WLNZ!

W Akademickich Mistrzostwach Polski w Akrobatyce Sportowej studenci kierunku wychowanie fizyczne zajęli:

I miejsce - Natalia Kowalska i Zofia Berlikowska
III miejsce - Jakub Rogoziński i Arkadiusz Pniewski

oraz

W Akademickich Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym Tomasz Sidelnik - II miejsce w konkursie drużynowym.

http://www.infoserwis.uz.zgora.pl/index.php?sukcesy-sportowcow-z-uz-na-akademickich-mistrzostw-polski

WLNZ zajął I miejsce w konkursie ewaluacji procesu kształcenia!

Zwycięski wydział otrzymuje Dzień wolny od nauki dla studentów i pracowników WLNZ - 12.04.2017 r. (środa).

http://www.infoserwis.uz.zgora.pl/index.php?znamy-ju-zwycizcow-konkursu-organizowanego-podczas-ix-edycji-ewaluacji-procesu-ksztacenia-na-uz


Rekrutacja PROGRAM MOST!

Od 15 kwietnia do 15 maja 2017 trwa rekrutacja do PROGRAMU MOBILNOŚCI studentów MOST

link: http://www.dk.uz.zgora.pl/most_mostech.php

Grupa MEDLine edukacја

W Związku z projektem "Monoprofilowe Centra symulacji medycznej dla pielęgniarstwa i położnictwa", firma Medine Sp.z o.o. przy współpracy z Wydziałem Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego przeprowadza Wykłady oraz Szkolenia z zakresu symulacji medycznej dla Uczelni biorących Udział w projekcie.


ERASMUS+

Uprzejmie informujemy, że Dział Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Zielonogórskiego ogłosił rekrutację na wyjazdy studentów na studia w ramach programu Erasmus+ w roku 2017/18. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 marca br. Szczegóły pod adresem http://www.erasmus.uz.zgora.pl/rekrutacja/. Ponadto, w celu poprawy kompetencji językowych studentów, od 6 marca będą uruchomione kursy językowe z trzech języków: angielskiego, hiszpańskiego i niemieckiego (60 godz. do czerwca). Udział w nich może zgłosić każdy student. Kurs jest bezpłatny pod warunkiem, że student w ciągu kolejnego roku akademickiego zrealizuje wyjazd w ramach Erasmus – na studia lub praktyki. Szczegóły - http://www.erasmus.uz.zgora.pl/kursy-jezykowe/.

XV edycja Targów Pracy

Zapraszamy na XV edycję Targów Pracy, które odbędą się 15 marca 2017 roku w godzinach 10:00-14:00 na Uniwersytecie Zielonogórskim [przy ul. prof. Szafrana 4 - Campus A - hol budynku  A-10].
To najlepsza okazja, żeby w jednym miejscu i czasie poznać aktualne oferty pracy, porozmawiać z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom, złożyć lub sprawdzić dokumenty aplikacyjne, czy też otrzymać materiały informacyjne przygotowane przez firmy wystawiające się na targach.


Międzynarodowy Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej

4 mln zł dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Panie dr Ewa Nowacka-Chiari i dr Ewa Skorupka laureatkami grantu w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku". Gratulacje!

more


Konkurs IX edycja procesu ewaluacji kształcenia

Patrycja Urbaniak, studentka WLNZ Przewodniczącą Forum Uniwersytetów Polskich

W dniach 27-29 stycznia 2017 r. na Uniwersytecie Zielonogórskim odbył się Zjazd sprawozdawczo-wyborczy Forum Uniwersytetów Polskich, podczas którego wybrane zostały nowe władze statutowe! Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na Przewodniczącą Forum Uniwersytetów (FUniP) wybrana została Patrycja Urbaniak - Przewodnicząca Parlamentu Studenckiego Uniwersytetu Zielonogórskiego!


X Ogólnopolska Konferencja: Medycyna Sportowa

Studenckie Towarzystwo Naukowe oraz Studenckie Koło Naukowe Medycyny Sportowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu zaprasza studentów Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu do udziału w X Ogólnopolskiej Konferencji Medycyna Sportowa

plakat

Prof. Maciej Banach na liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie!

Prof. dr hab. Maciej Banach znalazł się na 24 miejscu listy 100 najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia w Polsce - zestawieniu tworzonym od ponad 10 lat przez "Puls Medycyny". Miło nam poinformować, że Laureat od stycznia 2017 roku jest także pracownikiem naukowym naszego Wydziału.


Biuro Karier UZ zaprasza na warsztaty

biuro-karier.JPG

Biuro Karier UZ zaprasza!

Oferta programowa Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej


Rak trzustki: Czy wiedza o komórce macierzystej go zatrzyma?

Rozmowa z dr hab. prof. UZ Wojciechem Błogowskim  z Katedry Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Zielonogórskiego

more

Szpital pluszowego misia - akcja studentów kierunku lekarskiego w zielonogórskim przedszkolu

W dniach 9.12.2016r. i 16.12.2016r. w przedszkolu „Tęczowy Zakątek" odbyła się akcja „Szpital Pluszowego Misia" pod patronatem IFMSA Poland - Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny.


Dr Andrzej Pokrywka sekretarzem Zespołu Medycznego PZPN

Uchwałą Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej z dnia 9 grudnia 2016 roku, dr Andrzej Pokrywka z Katedry Fizjologii Stosowanej i Klinicznej WLNZ UZ został powołany do Zespołu Medycznego PZPN, w którym będzie pełnił funkcję sekretarza. Gratulujemy!

Konkurs dla doktorantów Oddział PAN w Poznaniu

Oddział PAN w Poznaniu ogłasza V edycję konkursu na najlepszą oryginalną pracę twórczą opublikowaną w 2016 r., której wiodącym autorem jest doktorant (wiek do 30 lat) z Wielkopolski lub Ziemi Lubuskiej.


Najnowsza lista punktowanych czasopism na 2016 rok

17591 – tyle pozycji znajduje się na najnowszej ministerialnej liście czasopism naukowych na 2016 rok. Naukowcy dowiedzą się, ile punktów mogą zdobyć za publikację w poszczególnych tytułach.

more

Pięć studentek pielęgniarstwa laureatkami stypendium Klubu Radnych Zielona Razem, Gratulujemy!

Studentki II roku kierunek pielęgniarstwo - laureatki stypendium Klubu Radnych Zielona Razem Karina Anna Nicińska, Karolina Szumilas, Beata Puchalska, Agnieszka Tąkiel, Manuela Tamul


Max Aebi, Norbert Boos: Choroby kręgosłupa Tom 2 Redaktor naukowy wydania polskiego Paweł Jarmużek Gratulacje!

image1.png

Pierwszy sukces Studenckiego Koła Naukowego Motoryki Sportowej

Zofia Berlikowska i Kinga Woźniak studentki kierunku wychowanie fizyczne otrzymały dyplom za najlepsze prezentacje podczas XXI Konferencji Naukowej Aktywność ruchowa ludzi w różnym wieku Szczecin 1-2.12.2016 r. Gratulujemy!


Pieniądze dla doktorantów: co, gdzie i jak?

http://www.nauka.gov.pl/strumienie-finansowania-dla-doktorantow/


Konkurs MINIATURA na pojedyncze działania naukowe

http://ncn.gov.pl/aktualnosci/2016-11-21-miniatura-zapowiedz

Decyzje dotyczące świadczeń pomocy materialnej

Od dnia 22.11.2016 r. w sali nr 10 (w godzinach pracy dziekanatu) wydawane będą decyzje dotyczące świadczeń pomocy materialnej.
Załącznik nr 6 do Regulaminu pomocy materialnej można pobrać poprzez link.


PRELUDIUM 11

Basia Morawin z Katedry Fizjologii Stosowanej i Klinicznej laureatką konkursu PRELUDIUM 11. Temat projektu Apoptotyczne mechanizmy starzenia się mięśni szkieletowych; zapobieganie poprzez wysiłek fizyczny. Gratulacje!

Studentka studiów magisterskich Pamela Siudaj kierunku wychowanie fizyczne laureatką konkursu Absolwent Extra. Gratulacje!

Link


Prof. Wojciech Błogowski laureatem grantu TANITA Healthy Weight Community Trust

Pan prof. Wojciech Błogowski po raz drugi zdobył grant japońskiej fundacji TANITA Healthy Weight Community Trust na realizację projektu “Lipoxins and Resolvins in Obesity and Obesity - related Cancer”. Corocznie fundacja ogłasza międzynarodowy konkurs na projekty badawcze dotyczące problematyki utrzymania prawidłowej masy ciała lub badań nad tkanką tłuszczową u ludzi. W ramach konkursu każdego roku przyznawane jest 5-6 grantów na realizację projektów, które zostały najwyżej ocenione.

Panie Profesorze gratulacje!

14-18 listopada 2016 - Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na UZ

stp.jpg

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) to ogólnoświatowa inicjatywa promująca przedsiębiorczość, w Polsce organizowana od 2008 roku, na naszej uczelni odbywać się będzie już kolejny raz... Biuro Karier jest partnerem lokalnym tej inicjatywy.
Wzorem lat ubiegłych przygotowujemy dla Was ciekawe spotkania i warsztaty, na które trzeba się już zapisywać ze względu na ograniczoną liczbę miejsc!
 
Zapisy raz szczegółowy program ŚTP 2016 dostępny jest na stronie www.bk.uz.zgora.pl .
Serdecznie zapraszamy


Konkurs na projekty dla kół naukowych

www.dss.uz.zgora.pl

Europejski Dzień Walki z Rakiem PiersiPielęgniarstwo – wybór promotora pracy licencjackiej

Od 1 listopada br. proszę dokonywać wyboru promotora pracy licencjackiej zgodnie z propozycją osób przedstawioną przez prowadzącego seminarium

Choroby kręgosłupa

choroby_kregoslupa.jpg

Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu rekomenduje podręcznik “Choroby kręgosłupa” autorzy Boos N & Aebi M (red. naukowy pol. wyd. Jarmużek P), mając nadzieję, że stanie się on uzupełniającą pozycją w programie kształcenia studentów lekarskiego i podstawową pozycją w programach specjalizacji. Gratulujemy panu dr Pawłowi Jarmużkowi redakcji pierwszego w języku polskim kompendium schorzeń kręgosłupa!


ZPRP i UZ wspólnie wyszkolą instruktorów piłki ręcznej

Związek Piłki Ręcznej w Polsce podpisał umowę o współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim – Wydziałem Lekarskim i Nauk o Zdrowiu. Porozumienie dotyczy współpracy w procesie organizacji i realizacji szkolenia trenerów oraz instruktorów piłki ręcznej.

Medaliści z Rio de Janeiro

skrzynecki.jpg

Student kierunku Wychowanie fizyczne tenisista stołowy Marcin Skrzynecki w drużynowej rywalizacji wywalczył brązowy medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Gratulacje! 


V Novita Półmaraton

nowicki.jpg

Absolwent kierunku Wychowanie fizyczne Adam Nowicki zwycięzcą V Novita Półmaratonu w Zielonej Górze. Gratulacje! 

 

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23

Mateusz Kwaśniewski student II roku kierunek: wychowanie fizyczne, zdobył złoty i jedyny medal dla reprezentacji województwa lubuskiego podczas zawodów Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23 w Jeleniej Górze,osiągając wynik 76,42 m.


Bezpłatny kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Zielonej Górze http://www.oipip.zgora.pl/

zaprasza na bezpłatny kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego

Informacja-o-kursie.pdf

Informacje o kursie
pdf, 846K, 08/08/16, 215 downloads

Przerwa urlopowa WLNZ

W związku z przerwą urlopową pracowników administracji  WLNZ:

     BIURO DZIEKANA NIECZYNNE:  8.08.2016 – 29.08.2016

     DZIEKANAT NIECZYNNY: 10.08.2016 – 22.08.2016


Nasi studenci w Rio de Janeiro

Marcin Skrzynecki, Anna Miadzielec, Jacek Tarczyło będą reprezentować Polskę!

Wychowanie Fizyczne; harmonogram egzaminów licencjackich i obron prac magisterskich 11-15.07.2016

Harmonogram-egzaminów-lic.-i-obron-prac-mgr.pdf

harmonogram
pdf, 188.1K, 07/08/16, 219 downloads


STYPENDIA MINISTRA DLA STUDENTÓW

Na stronie internetowej MNiSW umieszczona została informacja dotycząca składania wniosków o stypendium ministra za wybitne osiągnięcia przyznawane studentom: link
Zainteresowanych studentów prosimy o składanie kompletnych wniosków o przyznanie stypendium do 15 września 2016r. w dziekanacie Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu, ul. Zyty 28, pokój 10.

Komunikat rektora 25.06.2016

Zgodnie z rozporządzeniem rektora dzień 25 czerwca 2016 jest dniem wolnym od pracy dla pracowników niebędących nauczycielami akademickimi. W związku z tym, dziekanat WLNZ będzie nieczynny.


STUDENCI UZ MISTRZAMI POLSKI W KOSZYKÓWCE

koszykowka.png

RADOSŁAW TRUBACZ, student III roku kierunku WF WLNZ w grupie nagrodzonych zawodników

Ocena naukowa Wydziału

Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych w ramach oceny parametrycznej jednostek naukowych przyznał Wydziałowi Lekarskiemu i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego kategorię naukową A.


9 MEDALI ZDOBYŁA REPREZENTACJA UZ W AKADEMICKICH MISTRZOSTWACH POLSKI W LEKKIEJ ATLETYCE W ŁODZI

7e762c1fdec350f593a58eaf8a23873e.jpg

W dniach 2-4 czerwca w Łodzi odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. W zawodach dzięki bardzo dobrym wynikom widoczna była reprezentacja Uniwersytetu Zielonogórskiego.

more

PRZYBĘDZIE RATOWNIKÓW NA KĄPIELISKACH NAD JEZIORAMI

Studenci wychowania fizycznego z Uniwersytetu Zielonogórskiego łatwiej i szybciej zdobędą uprawnienia ratownika wodnego. To możliwe dzięki porozumieniu uczelni z WOPR.

more


Miss Studentek UZ 2016

573cc9c171e21_p.jpg

18 maja w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego podczas Bachanalii poznaliśmy Miss Studentek UZ 2016. Wśród dziewczyn zwyciężyła Klaudia Kasperowicz studentka pielęgniarstwa WLNZ.

Wicemistrzowie Europy w Rock 'n' Rollu Akrobatycznym

RocknRollAkrobatyczn.JPG

Studenci kierunku wychowanie fizyczne: Anna Miadzielec oraz Jacek Tarczyło zostali wicemistrzami Europy w Rock 'n' Rollu Akrobatycznym na  zawodach, które odbyły się 28.05.2016r. w Szwedzkim Halmstadt.

Nasza para dostała zaproszenie na Igrzyska do RIO aby  promować Rock 'n' Rolla Akrobatycznego podczas olimpiady.


XXIV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

IMG_8315.JPG

W maju br. w Publicznej Szkole Podstawowej w Drzonkowie odbyły się XXIV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Zmagania licealistów w ratowaniu życia sędziowały studentki kierunku pielęgniarstwa Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu.

Programu Erasmus+

Trwa rekrutacja na wyjazdy pracowników w celach dydaktycznych i szkoleniowych w ramach Programu Erasmus+ w roku akademickim 2016/17. Informacje na temat wyjazdów oraz zasady aplikowania i realizacji pobytów a także lista partnerów dostępne są na stronie: http://www.erasmus.uz.zgora.pl/.


Informacje dla studentów ostatniego semestru studiów

Dr Andrzej Pokrywka gościem piłkarskiej reprezentacji Polski

A_03.jpg

Dr Andrzej Pokrywka z Zakładu Fizjologii Stosowanej i Klinicznej Uniwersytetu Zielonogórskiego był gościem piłkarskiej reprezentacji Polski, która przygotowuje się do udziału w turnieju finałowym mistrzostw Europy na zgrupowaniu w Arłamowie.


Konferencja diabetologiczna

Konferencja diabetologiczna Prewencja i leczenie cukrzycy, 16.06.2016, Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu.

Program

Rejestracja

Kurs specjalistyczny „Ordynowanie leków i wypisywanie recept” nie rozpocznie się w planowanym terminie

Kurs specjalistyczny „Ordynowanie leków i wypisywanie recept” nie rozpocznie się w planowanym terminie z przyczyn niezależnych od organizatora tj. małej liczby zgłoszeń (minimalna ilość zgłoszeń 30). Ponowna rekrutacja planowana jest w październiku 2016 r., informacja zostanie zamieszczona na stronie Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu.


Bachanalia 2016

Bachanalia 2016

VIII edycja ewaluacji procesu kształcenia

Szanowni Państwo, 
na Uniwersytecie Zielonogórskim zakończyła się (30.04.br.) VIII edycja ewaluacji procesu kształcenia. W tym roku, po raz pierwszy, studenci biorący udział w ankiecie, brali jednocześnie udział w konkursie. Mieli szansę zawalczyć o nagrodę dla siebie lub dla wszystkich studentów na macierzystym wydziale. 
Z ogromną przyjemnością informujemy, że w konkursie wydziałowym zwyciężyły:

 VIII edycja ewaluacji procesu kształcenia


Puchar Światowej Federacji Rock n Rolla Akrobatycznego Masters Main Class w Petersburgu

Ania Miadzielec i Jacek Tarczyło po rocznej przerwie w występach zdobyli pierwsze miejsce w jednym z pierwszych pucharów Światowej Federacji Rock n Rolla Akrobatycznego Masters Main Class w Petersburgu. Przygotowywali się do zawodów od października 2015 roku. Powrót po rocznej przerwie dla zawodników jest bardzo trudny dlatego zwycięstwo daje wielką satysfakcję dla trenerów i pary. Ania i Jacek szykują się teraz do najważniejszych zawodów w tej części sezonu Mistrzostw Europy Hamstadt Szwecja 27.05.2016

Dyżur Prodziekana ds. Studenckich został odwołany

Uprzejmie informujemy, że w związku z zaplanowanym szkoleniem dla pracowników WLiNoZ w poniedziałek (09.05.2016r.) dyżur Prodziekana ds. Studenckich został odwołany.
Dziekanat w tym dniu również będzie nieczynny.


Kursem Ordynowania

Kurs Ordynowania Lekami i Wypisywania Recept

II ogólnopolska konferencja Psychologiczna

Zrób rakowi na przekór Żagań 28-29 maja 2016


Erasmus+

Rekrutacja na praktyki w ramach programu Erasmus+
Uprzejmie informujemy, że termin rekrutacji na wyjazdy na praktyki w semestrze letnim 2015/16 oraz na okres wakacji został przedłużony do 5 maja 2016 roku. Szczegóły po adresem http://www.erasmus.uz.zgora.pl/rekrutacja/.

Przypomnienie

Uwaga Studenci

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym w Uniwersytecie Zielonogórskim Regulaminem Studiów prace dyplomowe należy złożyć do 30 czerwca 2016.


Zbiórka odzieży

Koło Naukowe Profilaktyki i promocji zdrowia 36 i 6, działające na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu, założone przez studentów I roku kierunku: pielęgniarstwo, prowadzi zbiórkę odzieży dla dzieci i młodzieży z Ośrodka Socjoterapii w Zaborze (wiek dzieci 6 - 16 lat).

kurs: Ordynowanie leków i wypisywanie recept

Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu. Katedra Chorób Wewnętrznych zapraszają na pierwszą edycję kursu specjalistycznego dla pielęgniarek i położnych:
" Ordynowanie leków i wypisywanie recept".
Kurs podzielony jest na dwie części w zależności od posiadanych kwalifikacji zawodowych.


MOST

plakat_most.png

MOST - Jubileusz 15 lat Programu

Wybory dla Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu

Studencka Komisja Wyborcza informuje:
Wybory dla Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu odbędą się dnia 14.04.2016 r. godz. 11:00 – 13:00 w bud. A-22 ul. Energetyków 2 oraz A-38 ul. Wyspiańskiego 58 (Campus A). Studencka Komisja Wyborcza przyjmuje zgłoszenia kandydatur do dnia 13.04.2016 r. do godz. 15:00.

Studenci wnioski 
z poparciem mogą zgłaszać do następujących organów:

  • Rady Wydziału kadencji 2016/2017 – 3 mandaty
  • Wybory uzupełniające do Rady Wydziału kadencji 2015/2016 – 1 mandat
  • Senat UZ kadencji 2016/2017 – 1 mandat.

Wybory Dziekana i Prodziekanów Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu

Kolegium Elektorów Rady Wydziału WLNZ UZ

OGŁOSZENIE

Wydziałowa Komisja Wyborcza WLNZ


zgodnie ze Statutem Uniwersytetu Zielonogórskiego,
Regulaminem Wyborczym i Kalendarzem Wyborczym

informuje, że
w dniu 18 kwietnia 2016 r.

o godzinie 1230 w sali Rady Wydziału,

budynek F, ul. Zyty 26

odbędzie się posiedzenie indykacyjne Kolegium Elektorów Rady Wydziału WLNZ
w sprawie wyboru Dziekana Wydziału na kadencję 2016-2020

oraz

o godzinie 1330 w sali Rady Wydziału,

budynek F, ul. Zyty 26

odbędą się wybory Dziekana i Prodziekanów Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu
na kadencję 2016-2020 poprzez głosowanie tajne.

W głosowaniu biorą udział
wszyscy członkowie Rady Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu
wybrani na kadencję 2016-2020.

Przewodnicząca Wydziałowej Komisji Wyborczej WLNZ

dr Ewa Nowacka-Chiari

Warsztaty wydawnictwa Wiley dla autorów

Szanowni Państwo,

zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach wydawnictwa Wiley dla autorów organizowanych w Poznaniu i Gdansku. W trakcie warsztatów będziemy prezentować informacje jak opublikować swoją pracę w uznanych czasopismach naukowych, nie tylko Wiley ale także innych wydawców. Warsztaty są bezpłatne, liczba miejsc ograniczona - zachęcamy do rejestracji już teraz!

Warsztaty bedą prowadzone w języku angielskim przez redaktora jednego z uznanych czasopism wydawnictwa Wiley, który przedstawi Państwu krok po kroku proces publikowania, od napisania manuskryptu, poprzez selekcję czasopisma, proces peer review, open access i na koniec – jak promować swoją pracę. Mamy nadzieję, że warsztaty okażą się interesujące i przydatne w Państwa pracy naukowej.

Rejestracja: http://mywileylibrary.wiley.com/author-workshops-poland/


Early Investigators Award

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że pan dr hab. prof. UZ Wojciech Błogowski z Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego otrzymał prestiżową nagrodę Amerykańskiego Towarzystwa Endokrynologii „Early Investigators Award”.

Studenckie Koło Naukowe Medycyny Sportowej

Szanowni Państwo
informujemy, że na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu jest organizowane Studenckie Koło Naukowe Medycyny Sportowej. Zainteresowanych proszę o kontakt z panią mgr Barbarą Morawinb.morawin@wlnz.uz.zgora.pl


Pierwsza Pomoc

Dnia 12.10.2015 studenci Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu studiów niestacjonarnych drugiego stopnia kierunek: Wychowanie fizyczne udzielili pierwszej pomocy koledze z grupy, u którego w trakcie zajęć, doszło do zatrzymania akcji serca. Do przybycia karetki pogotowia prowadzili reanimację krążeniowo-oddechową. Poszkodowany student został przewieziony i poddany leczeniu w Szpitalu Wojewódzkim w Zielonej Górze, gdzie wraca do zdrowia.

Aktualności

Kurs Metody Spiralnej Stabilizacji Kręgosłupa

W  dniach 20-21.04.2017 r. odbył się kurs Metody Spiralnej Stabilizacji Kręgosłupa finansowany ze środków projektu realizowanego na WLNZ. Dwa dni szkolenia doprowadziło do uzyskania certyfikatów przez studentów kierunku wychowanie fizyczne specjalność Aktywność fizyczna seniorów oraz zdobycia umiejętności pracy metodą zalecaną m.in. dla seniorów. Studenci w ramach projektu przeprowadzą cykl zajęć ruchowych z wykorzystaniem  Metody Spiralnej w sześciu Uniwersytetach Trzeciego Wieku woj. Lubuskiego.

Społeczne działania studentów WLNZ -„Zdrowie pod Kontrolą”

10 kwietnia 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbyła się akcja „Zdrowie pod Kontrolą” przeprowadzona przez studentów kierunku lekarskiego i wychowania fizycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego w ramach tworzącego się Oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.


Medale dla studentów WLNZ!

W Akademickich Mistrzostwach Polski w Akrobatyce Sportowej studenci kierunku wychowanie fizyczne zajęli:

I miejsce - Natalia Kowalska i Zofia Berlikowska
III miejsce - Jakub Rogoziński i Arkadiusz Pniewski

oraz

W Akademickich Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym Tomasz Sidelnik - II miejsce w konkursie drużynowym.

http://www.infoserwis.uz.zgora.pl/index.php?sukcesy-sportowcow-z-uz-na-akademickich-mistrzostw-polski

WLNZ zajął I miejsce w konkursie ewaluacji procesu kształcenia!

Zwycięski wydział otrzymuje Dzień wolny od nauki dla studentów i pracowników WLNZ - 12.04.2017 r. (środa).

http://www.infoserwis.uz.zgora.pl/index.php?znamy-ju-zwycizcow-konkursu-organizowanego-podczas-ix-edycji-ewaluacji-procesu-ksztacenia-na-uz


Rekrutacja PROGRAM MOST!

Od 15 kwietnia do 15 maja 2017 trwa rekrutacja do PROGRAMU MOBILNOŚCI studentów MOST

link: http://www.dk.uz.zgora.pl/most_mostech.php

Grupa MEDLine edukacја

W Związku z projektem "Monoprofilowe Centra symulacji medycznej dla pielęgniarstwa i położnictwa", firma Medine Sp.z o.o. przy współpracy z Wydziałem Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego przeprowadza Wykłady oraz Szkolenia z zakresu symulacji medycznej dla Uczelni biorących Udział w projekcie.


ERASMUS+

Uprzejmie informujemy, że Dział Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Zielonogórskiego ogłosił rekrutację na wyjazdy studentów na studia w ramach programu Erasmus+ w roku 2017/18. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 marca br. Szczegóły pod adresem http://www.erasmus.uz.zgora.pl/rekrutacja/. Ponadto, w celu poprawy kompetencji językowych studentów, od 6 marca będą uruchomione kursy językowe z trzech języków: angielskiego, hiszpańskiego i niemieckiego (60 godz. do czerwca). Udział w nich może zgłosić każdy student. Kurs jest bezpłatny pod warunkiem, że student w ciągu kolejnego roku akademickiego zrealizuje wyjazd w ramach Erasmus – na studia lub praktyki. Szczegóły - http://www.erasmus.uz.zgora.pl/kursy-jezykowe/.

XV edycja Targów Pracy

Zapraszamy na XV edycję Targów Pracy, które odbędą się 15 marca 2017 roku w godzinach 10:00-14:00 na Uniwersytecie Zielonogórskim [przy ul. prof. Szafrana 4 - Campus A - hol budynku  A-10].
To najlepsza okazja, żeby w jednym miejscu i czasie poznać aktualne oferty pracy, porozmawiać z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom, złożyć lub sprawdzić dokumenty aplikacyjne, czy też otrzymać materiały informacyjne przygotowane przez firmy wystawiające się na targach.


Międzynarodowy Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej

4 mln zł dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Panie dr Ewa Nowacka-Chiari i dr Ewa Skorupka laureatkami grantu w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku". Gratulacje!

more

previous | next | page 1/8

Kalendarz wydarzeń

26
05.2017
10:00

Olimpijski Dzień Alergii i Astmy

Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do udziału w Olimpijskim Dniu Alergii i Astmy, który odbędzie się 26 maja 2017 roku w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie.

Informacje